China Versatile and eco-friendly gardening solution Green Edge Non-woven Grow Bag Manufacturers and Suppliers | Rolking

Versatile and eco-friendly gardening solution Green Edge Non-woven Grow Bag

Përshkrim i shkurtër:

 Versatile and eco-friendly gardening solution  Green Edge Non-woven Grow Bag

The Green Edge Non-woven Grow Bag is a multifunctional and environmentally-friendly gardening solution that enables effortless cultivation of plants, herbs, vegetables, and flowers. Crafted from premium-grade non-woven fabric, this grow bag creates an optimal growth environment for your plants by facilitating adequate air circulation and efficient water drainage


Detail Product

Paketim dhe dorëzimit

Company & FAQ

Contact US

71IjiylrDoL._SL1000_

 Felt Grow Bag

1.Durable Construction: The grow bag is crafted from premium non-woven fabric, which is tear-resistant and built to last. It can withstand regular use and is suitable for both indoor and outdoor gardening.

2.Green Lock Edge Design: The grow bag features a unique green lock edge design that provides added stability and prevents soil from spilling out. This feature ensures that your plants remain secure and well-supported as they grow.

3.Breathable Material: The non-woven fabric used in the grow bag allows for optimal airflow, promoting healthy root development and preventing the risk of root rot. It also helps regulate the temperature, preventing overheating during hot weather.

4.Excellent Drainage: The grow bag is designed with multiple drainage holes at the bottom, allowing excess water to drain freely. This prevents waterlogging and helps maintain the ideal moisture level for your plants.

5.Easy to Use: The Green Edge Non-woven Grow Bag is lightweight and easy to move around, making it suitable for any garden or patio. It also features sturdy handles, making it convenient to carry and transport.

6.Space-Saving: Unlike traditional pots, grow bags are collapsible and can be easily stored when not in use. This feature is especially useful for gardeners with limited space.
 

 

artikull Item NO Madhësia (Dia * H) moq
Felt qese Garden 1-Gallon 17.78cm * 15.24cm 1000
Felt qese Garden 2-Gallons 21.59cm * 19.05cm 1000
Felt qese Garden 3-Gallons 25.4cm * 22.86cm 1000
Felt qese Garden 5-Gallons 30.48cm * 25.4cm 1000
Felt qese Garden 7-Gallons 33.02cm * 30.48cm 1000
Felt qese Garden 10-Gallons 38.1cm * 30.48cm 1000
Felt qese Garden 15-Gallons 44.45cm * 36.83cm 1000
Felt qese Garden 20-Gallons 48.26cm * 40.64cm 1000
 • Previous:
 • : Next

 • Paketim dhe dorëzimit

  图片 5 图片 6

   

  Profili i kompanisë
  Fabrika jonë që në vitin 1983, i cili ndodhet në provincën Hebei, në veri të Kinës. Ajo ka shumë përvojë për prodhimin ndjerë.

  Dy linja profesionale të prodhimit -Ka-së, ajo do të na mbështesin për të bërë mallrat pa probleme dhe e garantuar kohën e prodhimit.
  -Nuk është më shumë se 50 njerëz në fabrikë për të punuar për qëllim konsumatorit.
  - Ne do të provë vërtetimin BSCI çdo vit. ajo e kaluar edhe këtë vit. Bashkangjitur është BSCI e fabrikës sonë. Është na mbështesin për të ofruar produktin e mirë të klientit tonë.
  - Ka certifikimit SGS për ndjerë.
  - Ka ekip profesional QC për të kontrolluar cilësinë e mallrave. Është ofrojnë komoditet më të mirë për klientët e shesin mallra.

  FAQ
  P: Cilat janë dimensionet e madhësive thes? WxH?
  Një: 3 gallon: Gjatesia 7.9 inç, diametri 9.9 inç
  5 gallon: lartësi 9.9 inç, me diameter 11.8 inç
  7 gallon: lartësi 11.8 inç, me diameter 13.8 inç

  Q: kjo është një masë e mirë për një fabrikë të vetme domate?
  A: Po, por një overkill me vetëm një fabrikë domate. Shkëlqyer për dy deri në tre domate papërcaktuara rritur stil të vetëm rrjedhin mbi sistemin kafaz. Kam mbjellë 2 në një gallon 5 dhe ata e bënë të madh, së bashku me Marketmore 76 trangujve.

  Q: Çfarë mase bëni ju përdorni për Medical Marijuana?
  A: Ne ju sugjerojmë të blini 7 gallon

  Pyetje: Cilat janë avantazhet e ndjerë rritet thes?
  A: Ndalon strukturën rrënjë rrënjët sillen dhe me ajër të prunes uzinës, kështu që është më mirë se plastike kontenierë

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  WhatsApp Online Chat!